Диспензерот за вода

Потребно од вас распрскувач на вода во компанијата, канцеларија? Вода точка како единствен претставник Козметички во Полска има понуда распрскувачи за вода без шишиња за употреба за ресторан, хотели, канцеларија, канцеларии, клиники и болници, училиштата, паркови и спортски објекти, фитнес салони oraz domu.

Не ја филтрирајте водата. Исчисти ја! Ви ја претставуваме револуционерната технологија LED УВ ламби за дезинфекција на водата од Acuva. Ние сме првиот ексклузивен дистрибутер во Европа!

Cosmetal денес е најголемиот италијански производител и меѓународен лидер во производството на иновативни решенија за вода за пиење.

Производството на фрижидери, како во шишиња, така и во водоводната мрежа, е 100% изработено во Италија.

Козметика може да се пофали со една од најшироките понуди во индустријата, како во однос на видовите на испорачаните производи вода - собна температура, ладно, топло, пенливо - како и различните достапни модели.

Меѓународната посветеност, заедно со квалитетот на своите производи, и овозможи на оваа занаетчиска компанија да постигне ниво на извонредност и да стане снабдувач на некои од најважните групи на набавки, како во Италија така и низ целиот свет, за кои се создаваат сопствени дизајни.

Преземете го каталогот >>

Диспензерот за вода без цилиндри со Hi-Class

Дистрибутер за вода Hi-Class

Hi-Class е топ распрскувач на вода од највисок степенy, дизајниран и наменет за сите апликации и ентериери. Ги користи најновите технички решенија и најдобрите материјали кои гарантираат максимална ефикасност и сигурност, овозможувајќи ви да достигнете до 45 л / час ладна и газирана вода и 13 л / ч топла вода.

Дистрибутер за вода Hi-Class

Служи четири видови на вода: собна температура, ладна, пенлива и топла, што може да се истури во садови со различни височини благодарение на прилагодливиот плука. Модерна форма; предниот дел е изработен од црно огледало стакло во комбинација со нерѓосувачки челик и естетски контролен панел, создавајќи производ со многу високи вредности за комунални услуги.

Дозатор за вода без цилиндри Pro-Stream. Ладна, топла и газирана вода

Диспензери за вода

PRO-STREAM е чанта со модерен и софистициран дизајн со термички изолирана колона, контролна табла за допир, јасно информирање за работниот статус на уредот, вклучително и за функциите: готово, греење, исклучено. Работи во варијанти со котел, фрижидер и систем за гаснење.

Распрскувач на вода за проток

Системот има и чувствителен систем кој го контролира режимот на работа на уредот, автоматски ја намалува потрошувачката на енергија. Дистрибуира топла вода со температура од 98 ° C од моментот на вклучување, со можност за пополнување до 215 чаши на час со капацитет од 250 ml, како и опција за ладна и газирана вода до 15 l / h. Може да се користи за да се направи чај, кафе и други топли пијалоци на брз и практичен начин.

Дистрибутер за вода во вода

Дистрибутер за вода во вода

Диспензерот за вода

Aquality - диспендер за вода без цилиндар: ефикасно, цврсто, со модерен изглед, изработено од најдобрите материјали кои обезбедуваат сигурна работа и издржливост. Применетите технички и технолошки решенија обезбедуваат лесно и безбедно работење, значително влијаат врз оперативните трошоци со минимизирање на потрошувачката на енергија.

Дистрибутер за вода во вода

Самостојниот ладилник за вода Aquality обезбедува 22 l / h разладена и филтрирана вода, доволно за 40 лица.

Aquality користи технологија на ICE Bank во овој ладилник за вода, поврзан директно со водоснабдувањето.

Не постои вграден резервоар, кој обезбедува повисоко ниво на хигиенска заштита бидејќи водата не се чува за време на викендите и празниците.

Опрема за ладење вода заштедува простор за складирање. Стилски дизајн кој одговара на секоја околина.

Аквалитетот има голем отвор за ширење што ви овозможува да пополните ѓубре и шишиња.

карактеристики:

  • Совршен како систем за вода за дома или како канцеларија за ладење вода
  • Интегриран држач за чаши (7 чаши)
  • Без резервоар за складирање / директно ладење
  • Постојано снабдување со свежо филтрирана вода
  • Фабрично достапен мозоци
  • Хигиенски, чисти површини што лесно се бришат
  • Ладилник за ладна вода
  • 1 година гаранција

Достапни верзии: собна температура вода, ладно, топло, пенливо.

Распрскувач на вода без цилиндар J-Class

Диспензерот за вода

 

Диспензери за вода J-Class се синоним за највисок квалитет и одлична технологија, што ги прави сигурен уред во рацете на корисниците, поради неговата разноврсност, се користи во канцеларии, барови, мали ресторани и домови.

 

Диспензерот за вода J-Class

 

Тие доаѓаат во две варијанти: ТОП на шалтер и ИН под бројач, распределување на четири типа вода: собна температура, ладна вода, топла вода на 98 ° С и газирана вода, со два капацитети 30 л / ч и 45 л / ч.

Нијагара Топ бесплатно дистрибутер за вода Нијагара

Диспензерот за вода

Нијагара - диспензери за вода од ова семејство се трајни и сигурни професионални уреди кои ја заменуваат флашираната вода, го олеснуваат работењето, ја елиминираат потребата од инспекција и складирање, заштедуваат време и ја олеснуваат логистиката, и нудат највисоки стандарди и ефикасност.

Нијагара Топ дистрибутер за вода

Затоа, тие се дизајнирани за големи апликации, гарантирајќи работа без проблеми при дистрибуирање на големи количини на газирана и не-газирана вода, овозможувајќи ви да ги пополните буквално сите видови садови брзо и да ги намалите трошоците. Постојат три модели: врвен countertop, IN под шалтер и слободен стил.

Диспензерот за вода без цилиндри за пијалак ДИКОВИНА

Пиете вода за диспензерот за вода

Идеално за испорака на големи количини на ладна вода, и мирна и пенлива. Совршено се вклопува во угостителскиот сектор: во барови, ресторани, хотели и кантини. Диспензерот може да биде поврзан со кој било систем за пресметка за да се исполни кој било услов за издавање. Леснотијата на користење и изборот на високо квалитетни материјали гарантираат максимална хигиена и во исто време ја намалуваат потребата за невообичаено одржување.

 

Распрскувач на вода без цилиндар H2O мој

Диспензерот за вода

H2O ние сме распрскувач на вода со компактни димензии, модерен дизајн, едноставно и интуитивно работење, како одличен извор на вкусна вода на собна температура, ладно, пенливо и топло.

H2O мој

Доаѓа во две верзии: ТОП countertop и IN под countertop со измет.

Распрскувач на вода без цилиндар G ZERO

Обложена чешма тапа со црна или четкана не'рѓосувачки челик.

G ZERO диспензерот за вода

Дозерот за вода без цилиндри Acqua Alma Point - Ново дигитално искуство со ангажирање за заштита на нашата планета

Аква Алма Поинт

Acqua Alma Point е паметен диспензерот кој може да испушти секаков вид вода, да го ароматизирате за да создава сопствени пијалоци, но најмногу од сè активно комуницирате со корисникот преку APP Acqua Alma Refill и паметно шише со ознака NFC. Благодарение на апликацијата, корисникот може да управува со профили, параметри, рецепти, секогаш да го провери нивото на хидратација и да ја пронајде најблиската точка Acqua Alma. Иако благодарение на NFC, шишето е поврзано со корисничкиот профил и го препознава машината, потсетувајќи ги омилените или промоциите активирани на профилот.

Преземете го каталогот >>