Poidełka wody pitnej

18 maja 2020

poidełka

Posiadamy w naszej ofercie poidełka wody pintej dla oświaty, dla branży HoReCa, służby zdrowia, domu, biur, obiektów publicznych, parków, obiektów sportowych i wielu innych.

Pobierz katalog >>

Zapewnienie odpowiedniej jakości wody pitnej jest przedmiotem starań wielu instytucji oraz producentów specjalnych systemów służących do uzdatniania wody.

Nie filtruj wody. Oczyszczaj ją! Przedstawiamy rewolucyjną technologię lampy UV LED do dezynfekcji wody od Acuva. Jesteśmy pierwszym wyłącznym dystrybutorem w Europie!

poidełka

Woda pitna musi być bowiem wolna od wszelkich mikroorganizmów chorobotwórczych i szkodliwych mikroelementów oraz powinna posiadać odpowiedni smak.

Wysoką jakość wody pitnej zapewnia prawidłowe zaprojektowanie, wykonanie i użytkowanie systemu wodociągowo – kanalizacyjnego w budynku lub przestrzeni miejskiej oraz unikanie stagnacji wody, której temperatura nie powinna przekraczać 25°C.

Fontanny wody pitnej

Jeśli istnieje konieczność zapewnienia dostępu do wody pitnej dużej liczbie ludności, warto pomyśleć o nowoczesnym i bezpiecznym rozwiązaniu, jakim są fontanny wody pitnej.

poidełka

Poidełka takie to higieniczne i łatwe w użyciu urządzenia, podające wodę zimną lub o temperaturze pokojowej i doskonale nadające się do przestrzeni, z których korzysta duża ilość osób. Jest to rozwiązanie stosowane już od dłuższego czasu w innych krajach i doskonale sprawdza się w urzędach, szkołach, zakładach przemysłowych, na dworcach i lotniskach, czyli wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba zaopatrzenia w wodę pitną większych skupisk ludzi.

dystrybutory wody w domu

W związku z epidemią COVID-19 zastanawiamy się, w jaki sposób, zgodnie z wytycznymi Sanepidu i z dbałością o zdrowie ludności, rozwiązać problem zaspokajania pragnienia osób przebywających w przestrzeniach miejskich oraz w instytucjach użyteczności publicznej w sposób bezpieczny.

Zobacz również: Stacje dezynfekujące do rąk oraz Systemy zamgławiające do dezynfekcji pomieszczeń metodą suchej mgły

Gdy poszukujemy urządzeń, których obsługa jest łatwa i higieniczna, a najlepiej gdy odbywa się bez użycia rąk, z rozwiązaniem przychodzą nam firmy produkujące poidełka i fontanny wody pitnej, których użycie zapewnia właśnie taką maksymalną higienę.

Przy wyborze fontanny wody pitnej źródełka należy jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy

Zakładamy oczywiście, że woda płynąca z naszych kranów jest bardzo dobrej jakości, co można łatwo stwierdzić, zlecając wykonanie odpowiednich badań najbliższej stacji sanitarno – epidemiologicznej. Jeśli okaże się,  że nasza woda wodociągowa ma wysoką jakość, można zastosować fontanny wody pitnej.

Takie poidełka zwane też pitnikami wody, jest urządzeniem umożliwiającym korzystanie z czystej, chłodnej wody bez konieczności używania naczyń. Czysta i zdrowa woda jest wtedy dostępna w każdej chwili, w dużych ilościach i dla każdej osoby.

woda

Zdroje wody pitnej mogą być bowiem z powodzeniem wykorzystywane w szkołach, przedszkolach, zakładach pracy, urzędach i wszystkich innych miejscach użyteczności publicznej, gdzie często Klienci i Goście, uczniowie i pracownicy potrzebują ugasić pragnienie.

poidełka

Wybierając odpowiednią fontannę wody pitnej należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd urządzenia, ale również na jego funkcjonalność.

W jednym miejscu sprawdzą się bardziej poidełka wolnostojące, a w innym wiszące. Czasami system chłodzenia wody nie jest konieczny. Niektóre fontanny wody pitnej są wyposażone w dodatkowy kranik ułatwiający napełnienie np. butelki. Źródełka wody pitnej mogą być uruchamiane za pomocą pedału nożnego, przycisku lub fotokomórki. Niektóre z urządzeń mają też zamontowane filtry wody.

VRC8S2JO

Niewątpliwą zaletą fontann wody pitnej jest możliwość podłączenia ich do systemu wodociągowego i korzystanie z wody bieżącej, co sprawia, że znika zupełnie problem uzupełniania butli z wodą, a korzystanie odbywa się w sposób higieniczny i ekologiczny, bez używania kubków plastikowych.

Fontanny do picia wykonane są ze stali ocynkowanej, malowanej proszkowo z mosiężnym przyciskiem niklowanym.

 

 

ERFPM8K

EDFP217C

Przednie / tylne płyty wykonane są ze stali corten lub stali malowanej proszkowo lub też ze stali nierdzewnej. Ruszt natomiast wykonany jest ze stali ocynkowanej.

Fontanny do picia dostępne są również wraz z niestandardowym logo wycinanym laserowo.

Współczesne trendy w architekturze wymuszają na producentach fontann wody pitnej realizację projektów, dostosowanych do panującego powszechnie stylu i wykorzystujących w swoich produktach ekskluzywne materiały i nowoczesny design. W ofercie znajdują się zarówno produkty o klasycznych wzorach, jak również o minimalistycznej formie.

Zdroje wody pitnej bywają również dedykowane do takich miejsc, jak parki, place zabaw i ogrody.

Fontanny wody pitnej

Dziś fontanny ogrodowe mogą więc z powodzeniem pełnić nie tylko funkcje estetyczne, zdobiąc przestrzeń, lecz mogą też dostarczać wysokiej jakości wody pitnej.

LK4420BF1UDB

Niektóre modele poidełek przeznaczone są również dla zwierząt.

poidełka

Zdroje wody pitnej pozwalają zadbać o środowisko naturalne poprzez redukcję wytwarzanych śmieci, jakie powstają podczas picia wody butelkowanej lub w czasie korzystania z plastikowych kubków.

Będące w ofercie zdroje wody pitnej doskonale nadają się do zastosowania w zamkniętych pomieszczeniach, jak również w przestrzeniach zewnętrznych. Urządzenia wykonane są z materiałów najwyższej jakości, a ich konstrukcja pozwala na intuicyjne, higieniczne i wygodne stosowanie.

Niektóre urządzenia pozwalają na uzyskanie wody o temperaturze pokojowej, zimnej, gazowanej, a także gorącej. Jest to idealne rozwiązanie dla pracodawców, którzy w łatwy sposób mogą zapewnić pracownikom dostęp do czystej wody pitnej.

Dystrybutor wody Pro-Stream. Woda zimna, gorąca i gazawona. Zobacz więcej szczegółów tutaj

Zdroje wody pitnej pojawiające się w przestrzeni miejskiej pozwalają na promocję ekologicznego trybu życia i rozwijają zdrowe nawyki żywieniowe, zwłaszcza jeśli chodzi o higieniczne i częste korzystanie z czystej wody do picia.

Fontanny wody pitnej są funkcjonalne, odporne na uszkodzenia i proste w obsłudze.

Niektóre żródełka wody pitnej stosowane w przestrzeni zewnętrznej mogą być czynne przez cały rok dzięki zastosowaniu w nich specjalnych zaworów odpornych na zamarzanie.

Nowoczesne fontanny wody pitnej – źródełka są tak proste w obsłudze, że bez trudu korzystają z nich dzieci i osoby starsze, również dzięki dostosowaniu poidełka do wzrostu osoby korzystającej z urządzenia.

 

Zobacz inne newsy:

28 kwietnia 2020

Reduktor ciśnienia wody

17 kwietnia 2020

Zmiękczacz wody

8 kwietnia 2020

Elektroliza wody

7 kwietnia 2020

Odwrócona osmoza

6 kwietnia 2020

Filtr do wody